KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsningar 13169072
nr 1316 9072
Bengt Bolin
(1933-1996), Sverige
8 st, Stockholmsmotiv. 7 st av etsningarna är signerade, oramade lösa blad. Motivet: 16x24 cm
Bengt Arne Bolin, svensk målare och grafiker född 1933, död 1996.
Utrop:
500 kr
Såld:
350 kr
måndag 30 mars 2020
kl 19:41:34
300 kr
150 kr
200 kr (Budbetjänt)
250 kr
300 kr (Budbetjänt)
Bengt Bolin
Läs mer om Bengt Bolin